Popis závodu

Ve 3. ročníku se závod dočkal výrazné změny a po dvou minulých ročnících strávených v Biogradu, zavede účastníky ve dvou etapách i na ostrovy Dugi Otok a Ugljan, kde budou končit jednotlivé závodní dny. Celá flotila lodí zde zůstane kotvit přes noc. Regata bude uskutečněna formou jachtařského závodu složeného ze 6 rozjížděk a bude trvat 4 dny. Jeden den tréninku nutný pro základní sehranost posádky a její schopnost závodit a tři závodní dny. Závod bude složen jak z okruhových (mezi bójemi) tak z navigačních (etapových) rozjížděk. Každý den se pojede jedna okruhová rozjížďka a jedna navigační rozjížďka.

Plachetnice Bavaria 42 Match

Závod se pojede na zcela identických plachetnicích Bavaria 42 Match. Bavaria 42 Match je moderní Cruiser / Racer z dílny bavorské loděnice Bavaria, ve kterém se povedlo skloubit vlastnosti snadno ovladatelné okruhové plachetnice s výhodami komfortní charterové lodě. Kormidlo ovladatelné dvěma prsty a reagující na sebemenší vychýlení na 7,5 tunové lodi mile překvapí každého milovníka jachtařského sportu.

Pravidla závodu

Závod se pojede podle Závodních pravidel jachtingu 2005-08, která obdrží každý účastník po zaplacení zálohy.

Reklama na lodi

Regata nabízí každé přihlášené společnosti mj. i možnost vlastní propagace, a to prostřednictvím reklamy umístěné na lodi. Kromě reklamy na trupu každé plachetnice, která je zahrnuta ve startovném, si může každá společnost navíc objednat například reklamu na hlavní plachtu o rozměrech až 1,2m x 4m za cenu 5 000Kč/m2. Cena zahrnuje její výrobu (na základě podkladů dodaných společností) a její umístění. Podrobnější informace a jiné možnosti pro umístění reklamy naleznete zde.