Bavaria 42 Match

Bavaria 42 Match je moderní Cruiser / Racer z dílny bavorské loděnice Bavaria, v kterém se povedlo skloubit vlastnosti snadno ovladatelné okruhové plachetnice s výhodami komfortní charterové lodě. Kormidlo ovladatelné dvěmi prsty a reagující na jakékoli vychýlení na 7,5 tunové lodi mile překvapí každého milovníka jachtařského sportu. Důmyslně rozložený kokpit poskytuje dostatek pracovního prostoru pro celou posádku, která má k dispozici šest vinčen k nastavování plachet posledních střihů.

O kvalitách této nové lodi svědčí fakt, že první německý tým, United Internet Team Germany, usilující o nejprestižnější jachtařskou trofej, Americký pohár, se pro potřeby tréninku vyzbrojil jejíma dvěma exempláři. Podle plánu využívají tyto lodě na své základně v severoněmeckém Kielu pro trénink v silném větru nad 25 uzlů, kdy speciály na Americký pohár už většinou nezávodí.

Flotila 19-ti špičkových identických lodí charterové společnosti Adriatic Challenge, využívaná pro potřeby závodu Stavební Regatta 2007, vytváří unikátní podmínky pro OneDesign závodění, kde výsledek je záležitostí pouze schopností každé z posádek. Rozhoduje tak především týmová souhra celé posádky při manévrech a nastavování plachet a taktické vedení lodě s ohledem na postavení soupeřů a neustále se měnící povětrnostní podmínky.